Londonda ictimai nəqliyyat sisteminə kiberhücum
Londonda yerli nəqliyyat idarəetmə orqanı olan Transport for London (TfL) sistemlərinə edilən kibertəhlükəsizlik hücumunda təxminən 5 min müştərinin bank məlumatları oğurlanıb. TfL-nin bu gün müştərilərinə göndərdiyi məlumat e-poçtunda sentyabrın 1-də sistemlərində bəzi şübhəli fəaliyyətlərin aşkar edildiyi və girişin məhdudlaşdırılması üçün tədbirlər görüldüyü bildirilib.Elektron məktubda hərtərəfli araşdırma aparıldığı və araşdırmalar çərçivəsində bəzi müştəri məlumatlarına daxil edildiyinin müəyyən edildiyi bildirilib.
Adları, e-mail ünvanları və ev ünvanları daxil olmaqla bəzi müştərilərin əlaqə məlumatlarının yer aldığı e-poçtda ictimai nəqliyyat kartı Oyster kartının geri qaytarılması məlumatlarına və təxminən 5 min müştərinin bank hesablarına daxil ola biləcəyi ifadə edilib.Britaniya mətbuatında yer alan xəbərlərə görə, istintaq çərçivəsində bir şübhəli həbs edilib.