Bu ilin 7 ayında 207 mindən çox mülkiyyət hüququ dövlət qeydiyyatına alınıb
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən cari ilin yanvar-iyul ayları ərzində daşınmaz əmlak üzərində 207 min 669 mülkiyyət hüququ qeydiyyata alınaraq çıxarışla təmin edilib.
Fhnews.az Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinə istinadla xəbər verir ki, bu göstəricinin 33 min 572-si (16,1 faiz) ilkin, 174 min 97-si isə (83,9 faiz) isə təkrar qeydiyyatın payına düşür.
Bu ilin ilk 7 ayında fərdi yaşayış və bağ evi üzərində - 33 min 395, mənzil üzərində - 46 min 933, torpaq sahəsi – 120 min 79, qeyri-yaşayış binası – 1921, qeyri-yaşayış sahəsi – 4863, əmlak kompleksi - 453, çoxmərtəbəli yaşayış binası üzərində isə 25 mülkiyyət hüququnun dövlət qeydiyyatı aparılıb. Bu dövrdə qeydiyyata alınan mülkiyyət hüquqlarının 54 min 558-i Bakının, qalan hissəsi isə bölgələrin payına düşür.
Bu ilin yanvar-iyul ayları ərzində 154 min 905 texniki pasport tərtib edilib, 41 min 226 ipoteka müqaviləsi qeydiyyata alınıb.