Azərbaycan parabadmintonçusu Uqandada 2 gümüş medal qazanıb
Azərbaycan parabadmintonçusu İbrahim Əliyev Uqandanın paytaxtı Kampalada keçirilən beynəlxalq turnirdə 2 kateqoriya üzrə gümüş medal qazanıb.
Fhnews.az xəbər verir ki, Azərbaycan Badminton Federasiyasından verilən məlumata görə, dünya reytinqində 14-cü olan, Avropada isə "top-5"də qərarlaşan idmançı kişi parabadmintonçuların şəxsi yarışında A qrupunu lider kimi başa vuraraq uğurlu çıxışının davamını pley-offda da gətirib.
1/4 və yarımfinal görüşlərində də qələbə qazanan İ.Əliyev finalda hindistanlı Jatin Azada 0:2 (14:21,16:21) hesabı ilə uduzub. Parabadmintonçumuz kişilərin qoşa yarışında da qızıl medalın bir addımlığında məğlub olub.
Qeyd edək ki, İ.Əliyev Dünya Badminton Federasiyasının illik təqvimində yer alan "Uganda Para Badminton International" turnirində ardıcıl üçüncü il mükafatçılar sırasında yer almağı bacarıb. 2022 və 2023-cü illərdə fərdi yarışda bürünc, qoşa yarışda isə gümüş medal qazanıb.